26 Dimarts, 18’30 h
5, 12, 19 i 26 Dimarts, 18 h
Museu d’Història de Sabadell Espai Cultura Fundació 1859
CONVULSIONES. DIARIO DEL SOLDADO
REPUBLICANO Jaume Cusidó Llobet INTRODUCCIÓ AL PODCÀSTING*
Presentació del llibre
Taller per adults
Esteve Deu i José Cabañas 6 Dimecres, 18 h
28 Dijous, a les 18,30 h Taller infantil (+ de 5 anys)
TESTIMONIS DE LA RETIRADA 7 Dijous, 18 h
Biblioteca del Sud
Museu d’Història de Sabadell DESCOBREIX ELS INSECTES*
Conferència d’Antoni Cisteró amb la
col·laboració d’Alumnes de l’Escola Tarrés Biblioteca de Can Puiggener
Taller infantil. smARTions
TALLER DE LÍQUIDS I REACCIONS
QUÍMIQUES*
8 Divendres, 18 h
Espai Cultura Fundació Sabadell 1859
Taller infantil (de 5 a 9 anys)
INVESTIGA AMB EL ROBOT TRUE TRUE*
16 i 23 Dissabtes, 16.30 h
Biblioteca Vapor Badia
Bibliolab
Fundació Pere Tarres
16, 23 i 30 Dissabtes, 11.30 h
Espai Cultura Fundació Sabadell 1859
19 Dimarts, 19 h 2, 9, 16 Dissabte, 22 h
3, 10, 17 Diumenge, 18 h
PROGRAMA AMB MCLON*
Rafel Matamales
Diego Suárez i Diego Iñiguez
21 Dimecres, 18 h
Biblioteca dels Safareigs
Bibliolab. smARTions
CIÈNCIA I TECNOLOGIA
LA TAULA PERIÓDICA
8 Divendres, 19 h
Fins al 22 novembre Observatori Astronòmic de Sabadell
Exposició LA LLUNA*
Biblioteca Vapor Badia Visita guiada i observació
MATHEROES: SUPERMATERIALS, ELS
HEROIS DEL FUTUR 9 Dissabte, 18 h
De l’1 al 3 Taller infantil (5 a 12 anys)
DINOSAURS TOUR
Observatori Astronòmic de Sabadell
10 Diumenge, 11 h
Observatori Astronòmic de Sabadell
Del 4 al 23
Biblioteca Vapor Badia
Exposició
SUPER WOMEN, SUPER INVENTORS
Observatori Astronòmic de Sabadell
Visita guiada i observació
LES PLÈIADES*
LA LLUNA. TALLER INFANTIL*
Fira Sabadell
22 Divendres, 19 i 20 h
Visita guiada i observació
EL SOL*
22 Divendres, 18 h
Espai Cultura Fundació Sabadell 1859
Taller (de 8 a 12 anys)
LEGO WEDO: CONSTRUÏM ROBOTS*
26 Dimarts, 18 h
Biblioteca de Can Puiggener
Taller (+ de 7 anys)
LA MA DE DA VINCI*
12 Dimarts, 18 h
27 Dimecres, 17 h
Biblioteca de La Serra
Taller infantil (+ de 7 anys)
LA MA DE DA VINCI*
Casal Pere Quart
III Cicle de Conferències sobre
Alimentació i Salut Responsable
Biblioteca de Can Puiggener
Teatre Sant Vicenç
Teatre musical
OLIVER, EL NOI DE L’ORFENAT
8 Divendres, 19 h
Acadèmia Belles Arts
DIÀLEGS EN TRÀNSIT. SOMA. IF
FESTIVAL
Javier Martín, ballarí i coreògraf
Joaquin Jara, escultor
CONSTRUEIX CÚPULES DE LEONARDO*
TALLER FAMILIAR DE COETS*
(de 6 a 12 anys)
* Inscripció prèvia
Biblioteca de Ponent
Hora del conte (+ de 4 anys)
EL MILLOR REGAL DEL MÓN
Petit teatre d’ombres
Marta Esmarats
10 Diumenge, 18 h
Teatre Principal
LA REINA DE LA BELLESA DE LEENANE,
de Martin McDonagh
Companyia La Perla 29
29 Divendres, 19 h
L’Estruch
Arts digitals
IMPRESIONES SONORAS, de Tempe
Hernández
29 Divendres, 20.15 i 22 h
EstruchBar
Càpsules de circ
CONTE CONTAT. Maria López
La Vela de l’Estruch
16, 23 i 30 Dissabte, 18 h
Cia. En Diciembre
Espai Songi Kune 30 Dissabte, 21 h
Taller familiar (+ de 4 anys)
CIRC EN FAMÍLIA PINOTXO A OZ ABSÈNCIES. Dansa
9 i 16 de novembre, 18 i 20 h Centre Cívic de Sant Oleguer
L’Estruch
Sala Biblioteca del Teatre del Sol
LA CANTANT CALBA, d’Eugène Ionesco
Teatre (+ de 3 anys)
2a MOSTRA DE MICROTEATRE DE
SABADELL
Associació Tres Homes Grossos
L’Estruch
MASTER CLASS DE DANSA
Arnau Pérez de la Fuente
23 Dissabte, 11 h
9, 16, 23 i 30 Dissabte, 18 h
10, 17, 24 i 31 Diumenge, 12 h
Teatre Arlequí
Titelles (+ de 2 anys)
LA RATETA PRESUMIDA
Nous formats
EL LLOC? DE SER NOSALTRES. IF
FESTIVAL
SOMA. IF FESTIVAL
Javier Martín, ballarí i coreògraf
Joaquin Jara, escultor
L’Estruch
Andrés Corchero
22 i 23 de novembre, 20.15 h
23 Dissabte, 10 h
9 Dissabte, 21 h
@sbdcultura
28 de novembre
9 i 30 Dissabte, 11 h
L’Estruch
@sbdcultura
Absurdopatas
HOMENAJE. Circ
Pep i Sira Aymerich
Sabadellcultura
28 Dijous, 21 h
LAS HERMANAS VERÁN. IF FESTIVAL
Andrea Cruz
L’Estruch
www.sabadell.cat/cultura
YOUNG BLOOD. Dansa
29 Divendres, 21 h
9 Dissabte, 19 h
>> PER A MÉS INFORMACIÓ:
L’Estruch
LOS JUEVES ABSURDOS
L’Estruch
15 Divendres, 18 h
Biblioteca de Ponent
23 Desembre, 21 h
8 Divendres, 21 h
ELS SECRETS DEL SLIME*
4 Dilluns, 18.30 h
NOVEMBRE 2019
EstruchBar
3, 10, 17 i 24 Diumenge, 11.30 i 18 h
23 Dissabte, 19 h
Taller (+ de 7 anys)
Taller (de 8 a 12 anys)
FESTIVAL EL MÉS PETIT DE TOTS
BAJARSE AL MORO. Teatre
Lluis Fatjó-Vilas i Elisabeth Abat i Giralt
Espai Cultura Fundació Sabadell 1859
LaSala Miguel Hernández, L’Estruch i
Biblioteques Municipals de Sabadell
Teatre El Ciervo
MALBARATAMENT ALIMENTARI
14 Dijous, 18 h
Del 10 al 20 de novembre
Teatre La Faràndula
RAPUNZEL, LA PRINCESA PERDUDA
Joventut de la Faràndula
QUAN ELS AMMONITS DOMINAVEN ELS
OCEANS
WE ARE NOT MUSICIANS
2 i 9 Dissabte, 18 h
3 i 10 Diumenge, 12 i 18 h
Curs (de 10 a 16 anys)
Cafè Científic
Sala d’exposicions de l’Estruch
Arts escèniques
PROGRAMA MÚSICA EN DIRECTE*
Unió Excursionista de Sabadell
29 Divendres, 20 h
sortim
Programació
cultural
a Sabadell
L’Estruch
JAM SESSION DE DANSA PER A
TOTHOM
23 Dissabte, 20.30 h
Teatre La Faràndula
EL TRENCANOUS, de Txaikovski
Ballet Nacional Rus
Música
3 Diumenge, 12.30 h
La Capella
Concert-vermut
FREDY FRESQUET-TRIBUT A SANTANA
8 Divendres, 21 h
Teatre Principal
LA MÚSICA DE LA COLLA DE SABADELL
Concert amb solistes de l’OSV
Joventuts Musicals de Sabadell
8 Divendres, 21.30 h
Biblioteca dels Safareigs
VI, GLOSA I ESTRELLES*
Festa d’olors, colors, sabors i cançons, al
voltant del vi.
Alexandre Bonanit
10 Diumenge, 12.30 h
La Capella
Concert-vermut
BLUEROOMESS
10 Diumenge, 18 h
Espai Cultura Fundació Sabadell 1958
Presentació d’un llibre-disc
TENS UN PAPER, de Marc Parrot & Eva
Armisén