Calendari familiar de novembre 2018 AGENDAINFANTILnovembre
NOVEMBRE 2018
Tot el mes
A les 18 h (+ de 8 anys) A SOLAR*
MISTERIS DEL SISTEM Ponent
Planetari. Biblioteca de
A les 11
CONTES .30 h (+ de 4 a
conte D'AMICS. Hora nys)
del
Bibliotec
a Vapor B
adia
A les 12
CUANDO h (+ de 6 anys
TOMA F LA NATURALE ) Taller
ZA
Librerío d ORMA...*
e la Plata
A les 18
EL VIA JE h (+ de 8 anys
O NO TA DEL HÉROE.. ) Taller
Librerío d N HÉROE* .
e la Plata
1 2 3 4
Biblioteca Vapor Badia
C. de les Tres Creus, 127-129
Biblioteca del Nord
Rda. de Navacerrada, 60
Biblioteca del Sud
Pg. dels Almogàvers, 49
Biblioteca de Ponent
Pl . d’Ovidi Montllor, 5
Biblioteca dels Safareigs
C. del Papa Pius XI, 165
Exposició
CIA
PLASTIHISTÒRIA DE LA CIÈN
Espai Cultura Fundació Sabadell 1859
Exposició
75è ANIVERSARI DEL PETIT PRÍNCEP:
COL·LECCIÓ DE GUY MOLÉNAT
Biblioteca Vapor Badia
Fins al dimecres 21
Exposició
NOMÉS S’HI VEU BÉ AMB EL COR: 75
ANYS AMB EL PETIT PRÍNCEP
Biblioteca de Ponent
Del 5 al 26
REVOLUCIONA’T. Taller autoguiat
Biblioteca dels Safareigs
Dimarts 13 i 27
Dimecres 14 i 28
A les 18 h (de 7 a 11 anys)
Club de lectura infantil
LA PENYA DEL POPIS*
Biblioteca del Sud
A partir del dia 17
Dissabtes i diumenges, 18 ) h
Teatre musical (+ de 6 anys
JOSEPH I L’INCREÏBLE ABRIC
EN TECHNICOLOR
Teatre del Sol
A partir del dia 20
Exposició
LA FORÇA DELS VALORS
Biblioteca del Sud
Espai Cultura Fundació Sabadell 1859
C. d’en Font, 1
Observatori Astronòmic
c. de Prat de la Riba, s/n
6
A les 18 h (+ de 4 anys)
Hora del conte amb música
SOPA DE PEDRES
jomeloguisjomelo.com
Biblioteca dels Safareigs
A les 18 h (+ de 4 anys)
Hora del conte
CONTES D’AMICS. Ingrid Domingo
Biblioteca del Nord
12
Del 5 al 26 (+ de 4 anys)
Biblioteca Vapor Badia
Del 5 al 26 (+ de 7 anys)
Biblioteca dels Safareigs
VISCA LA REVOLUCIÓ! Exposició
10, 17 i 24 Dissabtes, 18 h
11, 18 i 25 Diumenges, 12 h
Titelles (+ de 2 anys)
JACK I LA MONGETERA MÀGICA.
RÍNXOLS D’OR.
Teatre Arlequí
Biblioteca de Can Puiggener
Pl. del Primer de Maig, 1
5
DE LA GRANJA
CONEGUEU ELS ANIMALS
Visita guiada diumenges a les 11 h
P
MUSEU DE LA VIDA AL CAM
12.30 h
Visita guiada diumenges a les
Espai Natura Fundació Sabadell 1859
Dissabtes 3 i 10, 18 h
Diumenges 4 i 11, 18 h
LA BELLA I LA BÈSTIA
Joventut de la Faràndula
Teatre La Faràndula
Biblioteca de la Serra
Pl. de Cristóbal Ramos, 1
7
A les 18 h (+ de 6 anys)
Animació lectora
LLUM DINS L’OMBRA*
Biblioteca del Sud
A les 18 h (de 5 a 10 anys)
Visita guiada amb Aida Sanjuan
VISCA LA REVOLUCIÓ*
Biblioteca Vapor Badia
13
19
A les 18 h (de 5 a 10 anys)
Visita guiada a l’exposició
VISCA LA REVOLUCIÓ!*
Biblioteca Vapor Badia
20
21
de 4 anys)
A les 18.30 h e (+
Hora del cont DÓ, CONTES D'ALLÒ
GUACHIMIN
MILLOR
nent
Biblioteca de Po
26
27
A les 18 h (+ de 7 anys)
Taller infantil de cinema
ELS NINOTS ES MOUEN*
Biblioteca del Nord
A les 18 h (+ de 10 anys)
Club de lectura infantil
BEVEDORS DE CONEIXEMENTS*
Biblioteca del Sud
A les 18 h (+ de 4 anys)
Hora del conte
ALLÀ ON VIUEN ELS MONSTRES
Sherezade
Biblioteca dels Safareigs
28
A les 18 h (de 4 a 10 anys).
EL DRAC ESPURNA PRESENTA LES
NOVETATS
Biblioteca Vapor Badia
A les 17.30 h (+ de 4 anys)
Bibliolab
L'UNIVERS A LA TEVA MÀ*
Biblioteca de Can Puiggener
A les 11 h.
Taller familiar a l’Estruch
CIRC EN FAMÍLIA. Tub d'Assaig
A les 18 h (d’1 a 3 anys)
Petits, petits
HISTÒRIA D’UN JARDÍ*
Biblioteca del Sud
A les 11 h
Trobada de mares i pares
COMPARTIR EN FAMÍLIA: LES NITS,
LA SON
Biblioteca Vapor Badia
A les 17 h (de 7 a 12 anys)
TARDA DE JOCS. Aida Sanjuan
Biblioteca Vapor Badia
A les 11.3
Animació le 0 h
LLUM DIN ctora
Marta Alo S L’OMBRA.
Biblioteca Va y
por Badia
11
A les 11.30 h (de 4 a 7 anys)
Taller familiar Mini Innova
DESCOBREIX EN BEE-BOT!*
Espai Cultura Fundació Sabadell 1859
A les 11.30 h (de 6 a 10 anys) Taller
AUTÒMATS DE PLASTILINA*
Espai Cultura Fundació Sabadell 1859
16
29
A les 18 h (+ de 4 anys)
Hora del conte
PICNIC PER PETITS CURIOSOS.
Sherezade
Biblioteca del Sud
10
A les 11 h (de 3 a 7 anys)
EXPLORADORS DE L'ESPAI*
Planetari. Biblioteca de Ponent
A les 18 h (+ de 4 anys) Cinema
EL GRÚFAL. Rita&Luca Films
Biblioteca dels Safareigs
22
A les 17.30 h (+ de 12 anys)
Bibliolab
CIÈNCIA EN STOP MOTION*
La mandarina de Newton
Biblioteca de Can Puiggener
A les 18.30 h
Cinema d’acció
ALBERT (2015), de Karsten
Kiilerich
Espai Cultura Fundació Sabadell 1859
9
15
A les 17.30 h (de 6 a 12 anys)
ESPURNES*, de Funbrain
Bibliolab. Biblioteca de Can Puiggener
A les 18 h (d’1 a 3 anys)
CONTES I CONTARELLES* Rosa Fité.
Petits, petits. Biblioteca del Nord
A les 18.30 h (de 6 a 8 anys)
Animació lectora
ELS DIMECRES, LLEGIM CONTES!*
Biblioteca de Ponent
A les 18 h (de 5 a 10 anys)
Visita guiada amb Aida Sanjuan
VISCA LA REVOLUCIÓ!*
Biblioteca Vapor Badia
A les 18 h (+ de 4 anys)
Hora del conte
CONTES CLÀSSICS D'ARREU
D'EUROPA. Joan de Boer
Biblioteca de La Serra
8
A les 17.30 h (+ de 7 anys)
Bibliolab
CREA EL TEU SLIME*
Biblioteca de Can Puiggener
A les 11.30 h (+ de 4 anys)
Hora del conte
LES HISTÒRIES DEL SENYOR
BORRA. Micro Troupe
Biblioteca Vapor Badia
Del 9 al 30
anys)
A les 18 h (de 10 a 14 4 ses
sions
Taller Mini Innova de ROL (RPG)*
CREA UN VIDEOJOC DE Sabadell 1859
Espai Cultura Fundació
A les 18.30 h (+ de 4 anys)
Hora del conte
EL PETIT MÓN DEL PETIT PRÍNCEP
Assumpta Mercader
Biblioteca de Ponent
14
A les 18 h (de 6 a 12 anys)
ESPURNES*, per Funbrain
Bibliolab. Biblioteca de La Serra
A les 18 h (+ de 4 anys)
Hora del conte amb Micro Troupe
LES HISTÒRIES DEL SENYOR BORRA
Biblioteca de Can Puiggener
LaSala Miguel Hernández
Ronda de la Roureda, 24
Can Capablanca
C. del comte Jofre, 30
Teatre La Faràndula
C. de La República, 33
Teatre del Sol
C. del Sol, 99
Espai Natura Fundació
Sabadell 1859
C. de la Masia de Can Deu
Librerio de la Plata
C. de Sant Jaume, 8
L’Estruch
C. de Sant Isidre, 140
Museu d’Història
C. de Sant Antoni, 13
17
A les 11.30 h (de 0 a 12 anys)
Acte central DIA UNIVERSAL
DELS DRETS DELS INFANTS
Gimcana, lectura del manifest i
animació infantil amb Jaume Barri
Pl. del Dr. Robert
A les 11.30 h (de 8 a 12 anys)
Taller familiar Mini Innova
LEGO WEDO: CONSTRUÏM ROBOTS*
Espai Cultura Fundació Sabadell 1859
23
A les 18 h. Teatre infantil
DEIXA'T D'HISTÒRIES
Cia. El Galliner
Sala Quartera de Can Capablanca
A les 18 h (de 5 a 12 anys)
LA LLUNA*. Taller infantil
Observatori Astronòmic de Sabadell
18
A les 12 h (a partir de 6 anys)
QUÈ TROBEM EN UN
AIXOVAR FUNERARI?
Museu d’Història de Sabadell
24
25
A les 10.30 h (de 0 a 3 anys)
Petits, petits
VA D’ANIMALONS*
Montse Dulcet
Biblioteca de Can Puiggener
A les 11.30 h (de 7 a 11 anys)
Taller familiar Mini Innova
INVENTS ELECTRÒNICS
AMB LITTLEBITS*
Espai Cultura Fundació Sabadell 1859
30
A les 18 h
Animació le (+ de 7 anys)
LLUM DIN ctora
Biblioteca d S L’OMBRA*
els Safareig
s
Tel. 010
www.sabadell.cat/Cultura
Si voleu rebre el butlletí setmanal
d’activitats familiars, podeu
subscriure-us-hi
*Cal inscripció o reserva prèvia
FESTIVAL EL MÉS PETIT DE TOTS
Dijous 15
A les 18 h (de 0 a 4 anys)
Taller familiar
MINI BEATS!*
Companyia De Spiegel
Biblioteca Vapor Badia
Diumenge 11
A les 12 i a les 17 h (de 2 a 5 anys)
Dansa
CACHE CACHE. Théâtre de la Guimbarde
(BÈLGICA)
LaSala Miguel Hernández Dissabte 17
De 10 a 14 h (0 a 5 anys)
UNA FESTA AL PATI DE L’ESTRUCH
- PLAYSCAPES (plataforma de
neumàtics, boles i xarxes per saltar
sense fi)
- XICS DEL XURRAC (vine a formar part
de la primera colla castellera que neix
en una fusteria)
- HIPPOS (Què hi fan hipopòtams al mig
del pati? Acompanyem-los!)
-BLINK FLASH CASALARVA (instal·lació
artística sensorial interactiva
Dimarts 13
A les 17.30 h (de 3 a 6 anys)
Taller familiar
MOVENT EL COS...OBRINT EL COR!*
Theâtre de la Guimbarde.
Biblioteca del Nord Dissabte 17
A les 10 i a les 12 h (de 2 a 5 anys)
Música
NIET DRUMMEN! (A cop de tambor!). De
Spiegel (Bèlgica)
La Vela de l’Estruch
Dissabte 17 i diumenge 18
De 10 a 12 i de 12 a 14 h (de 0 a 12 mesos)
Instal·lació amb música
THE GARDEN OF SPIRITED MINDS (El Jardí
de les ments despertes). Dalija Acin
Thelander (Sèrbia – Suècia)
L’Estruch
Dissabte 17
A les 11 h (de 2 a 5 anys)
Música i dansa
TUNTU (El sentir). Dance Theatre Auraco
(Finlàndia)
LaSala Miguel Hernández
Diumenge 18
A les 12.30 h (de 2 a 5 anys)
Teatre
WAX (Cera). TJP CDN D’ALSACE -
STRASBOURG (França)
LaSala Miguel Hernández
Dimecres 21
A les 18.30 (+ de 2 anys)
Petits, petits. Taller familiar
UP, UP, UP / AMUNT, AMUNT!*
AAben Dans.
Biblioteca de Ponent
Dissabte 17
A les 12.30 h (de 0 a 5 anys)
Teatre
LOO. Cia Ponten Pie (Catalunya)
L’Estruch Dissabte 24
A les 12 h (de 2 a 5 anys)
Dansa
JUNGLA. COMPANYIA BIG BOUNCERS
(Catalunya). Dansa
LaSala Miguel Hernández
Diumenge 18
A les 10.30, 11.15 i 12 h (de 0 a 24 mesos)
Música
LULLA (Cançó de bressol). DYBWIKDANS
(Noruega)
La Vela de l’Estruch Diumenge 25
A les 12 i a les 17 h (de 2 a 5 anys)
Dansa
TRE BEN (Tres Cames). AABEN DANS
(Dinamarca)
LaSala Miguel Hernández